Dziś jest środa, 15.08.2018. W dniu dzisiejszym obowiązuje rozkład na dni robocze.

Aktualności

Bilety jednorazowe komunikacji miejskiej w Tarnowie do nabycia w automatach MKA

2017-09-12

Bilety jednorazowe komunikacji miejskiej w Tarnowie są już dostępne do nabycia we wszystkich automatach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (do tej pory nabyć można było jedynie bilety okresowe). Kupować można je we wszystkich stacjonarnych i mobilnych automatach MKA, a także w aplikacji iMKA.

W Tarnowie funkcjonują obecnie trzy stacjonarne automaty Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej: na przystankach przy ul. Mickiewicza (obok budynku poczty) i ul. Krakowskiej (przy plantach) oraz na parkingu „Park&Ride” na ul. Do Huty. Operator systemu zapowiada zwiększenie liczby automatów, a póki co tarnowianie korzystać mogą również z automatów mobilnych w pociągach Kolei Małopolskich oraz z automatów znajdujących się w Krakowie.

Opłaty za bilet zakupiony w automacie MKA dokonać można zarówno gotówką, jak i przy pomocy karty płatniczej. Bilet taki, podobnie jak ten tradycyjny, zakupiony w kioskach, należy skasować po wejściu do autobusu.

Jednoprzejazdowe i czasowe bilety tarnowskiej komunikacji miejskiej dostępne są również w aplikacji iMKA. Korzystając z t-portmonetki, czyli tzw. portmonetki transportowej, nabyć można bilety czasowe (piętnastominutowe, półgodzinne i godzinne), jednoprzejazdowe (pełnopłatne i ulgowe) oraz rodzinne. W przypadku biletów nabytych w ten sposób, zakup biletu oznacza równocześnie jego skasowanie. Po skorzystaniu z przejazdu bilet znika z telefonu.

Przypomnijmy, że Małopolska Karta Aglomeracyjna umożliwia korzystanie z pociągów Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych kursujących na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (m.in. na trasie Tarnów – Kraków), komunikacji miejskiej w Tarnowie i Krakowie czy też z parkingu „Park&Ride”. Bliższe informacje na temat Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej znaleźć można pod adresem: https://mka.malopolska.pl.

 ePuap


© Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie
Administracja serwerem Inetive.pl