Dziś jest niedziela, 29.03.2020. W dniu dzisiejszym obowiązuje rozkład na dni świąteczne.
Rozkład jazdy

Aktualności

Zakupy biletów okresowych w tarnowskiej komunikacji miejskiej.

2019-10-09

W związku z zapytaniami kierowanymi pod adresem Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie na temat możliwych sposobów zakupów biletów okresowych obowiązujących w tarnowskiej komunikacji miejskiej informujemy, że istnieje kilka możliwości zakupu tego rodzaju biletów.

 

1. Zakup biletu okresowego w kasach biletowych ZDiK przy ul. Krakowskiej 42 lub przy ul. Brama Pilzneńska 3.

Do zakupu biletu niezbędne jest posiadanie Tarnowskiej Karty Miejskiej. Kasjerka w kasie koduje na karcie miejskiej zakupiony bilet okresowy.

 

2. Zakup biletu przez internet w systemie doładowania Tarnowskiej Karty Miejskiej.

Niezbędne jest posiadanie Tarnowskiej Karty Miejskiej oraz zalogowanie się do serwisu na stronie https://sdk.umt.tarnow.pl/SDK/ jako użytkownik karty. Po wybraniu rodzaju biletu i dokonaniu przelewu na wskazane konto, gdy w    systemie status transakcji zmieni się na „opłacona”, należy dokonać przeniesienia zakupionego biletu na kartę. Można tego dokonać w każdym kasowniku znajdującym się w autobusie obsługującym linie tarnowskiej komunikacji miejskiej. Należy wybrać na kasowniku opcję: „Przeniesienie doładowania internetowego/zwrot reklamacji” i następnie wsunąć kartę miejską w szczelinę kasownika z prawej strony, zakupiony bilet zostanie przeniesiony na kartę miejską. Przeniesienia zakupionego biletu można także dokonać w kasach ZDiK.

 

3. Zakup biletu okresowego w systemie zbiletem.pl.

Zakupu można dokonać bez konieczności posiadania Tarnowskiej Karty Miejskiej. Po wejściu na stronę www.zbiletem.pl/tarnow należy wybrać właściwy bilet dla siebie lub dla innej osoby, np. dla dziecka. Podczas zakupu należy podać numer telefonu podróżnego. Za bilet można zapłacić kartą płatniczą Visa i Mastercard lub przelewem bądź Blikiem.  Po dokonanym zakupie wystarczy pobrać darmową aplikację na smartfon ze sklepu Google Play lub App Store i wpisać w niej numer telefonu podany podczas zakupu. Bilet będzie dostępny w aplikacji automatycznie,  z chwilą dokonania płatności. W razie kontroli okazywany jest bilet widoczny na ekranie smartfonu wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.

 

4. Zakup biletu w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

 

a) Zakup biletu dla posiadaczy Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Opcja zakupu biletów okresowych jest dostępna dla zalogowanych użytkowników MKA (mka.malopolska.pl) na małopolską Kartę Aglomeracyjną:

- poprzez Portal MKA, po zakupie bilet okresowy należy jeszcze aktywować/przenieść na kartę w automacie MKA lub w kasie ZDiK,

- w automatach MKA (ul. Mickiewicza obok przystanku Mickiewicza -Poczta, ul. Krakowska obok przystanku Krakowska -Planty, ul. Do Huty Parking P&R, ul. Wojska Polskiego obok przystanku Pętla -Jasna II), możliwość płacenia gotówką lub za pomocą karty,

- w Punkcie Obsługi Klienta (w Tarnowie to Kasy ZDiK).

 

W systemie MKA nie można zakupić biletów okresowych wg cennika dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium.

 

b) Zakup biletu na Aplikację mobilną iMKA.

Przed zakupem biletu należy: zarejestrować się w systemie poprzez portal mka.malopolska.pl wybierając jako rodzaj nośnika „Aplikację iMKA”, pobrać bezpłatną aplikację iMKA (w sklepie App Store, Google play lub Windows Phone) na urządzeniu przenośnym, zalogować się w systemie poprzez portal mka.malopolska.pl, autoryzować aplikację za pomocą otrzymanego jednorazowego hasła w postaci symbolów oraz kodu QR.

Bilet można zakupić przechodząc w menu do zakładki „Kup bilet”. Opłat w aplikacji iMKA można dokonać tylko za pomocą płatności internetowych.

 

 

 ePuap

© Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie
Administracja serwerem Inetive.pl