Dziś jest środa, 23.10.2019. W dniu dzisiejszym obowiązuje rozkład na dni robocze.
Rozkład jazdy

Aktualności

Zmiany w sieci linii komunikacji miejskiej w Tarnowie – przedłużony termin konsultacji społecznych projektu zmian do dnia 15 stycznia 2019 roku.

2019-01-02

Na zlecenie Gminy Miasta Tarnowa - Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, zespół pracowników Politechniki Krakowskiej opracował projekt zmian sieci linii tarnowskiej komunikacji miejskiej. Do opracowanego projektu zmian wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje opinie i uwagi w ramach ogłoszonych konsultacji społecznych, które trwają od dnia 17 grudnia 2018 r. i według wstępnych założeń miały trwać do dnia 8 stycznia 2019 roku. Ze względu na duże zainteresowanie konsultowanym projektem, termin składania uwag i wniosków w ramach ogłoszonych konsultacji zostaje przedłużony do dnia 15 stycznia 2019 roku. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z projektem zmian i do zgłaszania odnośnie tego projektu własnych uwag i opinii.

 

Projekt optymalizacji sieci linii komunikacyjnych przewiduje likwidację kilku linii na terenie miasta, zmianę przebiegu tras wybranych innych linii lub zastąpienie tras istniejących linii trasami nowo powstałych linii komunikacyjnych. W projekcie wskazane są również planowane ilości kursów na poszczególnych liniach jak i częstotliwość ich kursowania.

Ze szczegółami projektu optymalizacji sieci linii komunikacyjnych można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej ZDiK (BIP) w zakładce "Konsultacje społeczne". Ostateczna wersja optymalizacji sieci linii komunikacji miejskiej przeznaczona do wdrożenia będzie w dużej mierze uzależniona od zgłaszanych uwag i opinii w ramach ogłoszonych konsultacji. Projekt optymalizacji sieci linii komunikacji miejskiej w Tarnowie planowany jest do wdrożenia w I połowie 2019 roku.

Do autorów opracowania przekazywane były wszelkie uwagi i wnioski złożone w ramach konsultacji społecznych do dnia 15 stycznia 2019 włącznie.

 ePuap

© Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie
Administracja serwerem Inetive.pl