Dziś jest niedziela, 26.05.2019. W dniu dzisiejszym obowiązuje rozkład na dni świąteczne.
Rozkład jazdy

Aktualności

Zmiany w tarnowskiej komunikacji miejskiej od 25 czerwca i 1 lipca 2016 r.

2016-06-22

Od dnia 25 czerwca rozpoczyna się okres wakacyjny. Podobnie jak w ubiegłych latach, w typowo wakacyjnych miesiącach tj. w lipcu i sierpniu zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii nr 31 do basenu pod Górą Św. Marcina a także zostanie uruchomiona linia nocna „N”. Na kilku liniach komunikacji miejskiej nie będą obsługiwane kursy wyszczególnione w rozkładach jazdy z oznaczeniem „W-nie kursuje w okresie wakacji”. Takie kursy zawieszane na okres wakacji występują w rozkładach jazdy linii nr 5, 6, 33, 206, 208, 210, 224, 225 i 239. Od dnia 1 lipca 2016 r. zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy linii nr 0, 1, 5, 9 i 31 tarnowskiej komunikacji miejskiej a także będzie obowiązywał nowy przystanek przy Al. Matki Bożej Fatimskiej od strony zachodniej, naprzeciw przychodni specjalistycznej. Również od dnia 1 lipca b.r. zostanie ograniczona skrajnia wiaduktu kolejowego na ulicy Gumniskiej i z tego powodu nastąpi zmiana trasy linii nr 1 oraz na czas przebudowy tego wiaduktu uruchomiona zostanie uruchomiona dodatkowa, tymczasowa linia nr 101.

 

Zmiany rozkładów jazdy obowiązujące od 1 lipca 2016 r.

 

Linia nocna „N”

 

Pierwsze kursy na linii N będą wykonane w nocy z 1 na 2 lipca b.r. Linia będzie kursować podobnie jak w latach ubiegłych w noce po każdym piątku, sobocie i niedzieli oraz dodatkowo w noc po dniu 15 sierpnia. Ostatni raz linia N będzie kursować w nocy z 28 na 29 sierpnia 2016 r. Szczegółowy rozkład jazdy linii N będzie dostępny na naszej stronie od dnia 29 czerwca b.r.

 

Linie nr 0, 9 i 31

 

Na linii  nr 31 w dni słoneczne przy temperaturze powietrza minimum 22 ºC od dnia 1 lipca b.r. będą wykonywane dodatkowe kursy z Al. Jana Pawła II pod Górę Św. Marcina. Z kolei na liniach nr 0, i 9 w związku ze zmniejszonymi potokami pasażerskimi podczas wakacji nastąpi nieznaczne ograniczenie ilości kursów, po wakacjach na tych liniach będą przywrócone obecnie obowiązujące rozkłady jazdy.  

 

Linia nr 1 i 101

 

Z powodu ograniczenia skrajni wiaduktu kolejowego na ulicy Gumniskiej (możliwy będzie przejazd pojazdów tylko do wysokości 2,20 m), do czasu zakończenia przebudowy autobusy nie będą mogły przejeżdżać pod tym wiaduktem. Z tego powodu została wymuszona zmiana trasy linii nr 1, która swoim przebiegiem będzie pomijać przejazd ulicami Okrężną i Gumniską. Trasa linii nr 1 na odcinku od Szpitala Św. Łukasza do ulicy Konarskiego będzie przebiegać ulicami Lwowską i Mostową, przy ul. Mostowej za skrzyżowaniem z ul. Nadbrzeżną zostanie zlokalizowany tymczasowy przystanek dla linii nr 1.

Zobacz schemat zmienionej trasy linii nr 1.

 

Aby umożliwić możliwość dojazdu komunikacją miejską na ul. Okrężną i Braci Saków, od dnia 1 lipca b.r. na czas przebudowy wiaduktu  zostanie uruchomiona dodatkowa, tymczasowa linia nr 101. Trasa tej linii będzie przebiegać od przystanku Braci Saków Park (który będzie miał zmienioną lokalizację w porównaniu do obecnej i usytuowany będzie w sąsiedztwie wjazdu do stacji paliw PKS) ulicami Braci Saków, Okrężną i Lwowską  do przystanku Szpital Św. Łukasza i dalej z powrotem ulicami Lwowską i Okrężną do przystanku. Na linii 101 będą wykonywane kursy ze średnią częstotliwością co 30 minut, w godzinach szczytu w dni robocze co około 20 minut.

Bilety okresowe zakupione na linie nr 1 będą honorowane również w autobusach linii nr 101.

Zobacz schemat trasy linii nr 101.

 

Linia nr 5

 

Zmiana rozkładu jazdy linii nr 5 polega na modyfikacji trasy tej linii. Za wyjątkiem pierwszych kursów dojazdowych w dni robocze oraz ostatniego kursu zjazdowego w soboty, wszystkie kursy tej linii będą wykonywane z wjazdem na nową pętlę autobusową wraz z przystankiem przy ulicy Nowodąbrowskiej w sąsiedztwie autostrady A4. Dla utrzymania obecnych odjazdów linii nr 5 na terenie miasta, odjazdy kursów linii nr 5 z ul. Wiśniowej w nowym rozkładzie jazdy zostały przyspieszone o 3 minuty.

 

Nowy przystanek przy Al. Matki Bożej Fatimskiej

 

Od dnia 1 lipca 2016 będzie obowiązywał nowy przystanek wraz z zatoką autobusową po zachodniej stronie Al. Matki Bożej Fatimskiej naprzeciw przychodni specjalistycznej przy ulicy Curie. Dla wszystkich linii, których trasa przebiega ze skrętem w lewo z ulicy Słonecznej w Al. Matki Bożej Fatimskiej, nowy przystanek będzie traktowany jako zamienny dla przystanku Słoneczna – Kościół, z którego to przystanku obecnie jest bardzo utrudnione włączenie się do ruchu na pas skrętu w lewo wymagające przejazdu przez dwa inne pasy ruchu. Ze względów bezpieczeństwa ruchu, od dnia 1 lipca 2016 na przystanku Słoneczna – Kościół będą się zatrzymywać autobusy jadące prosto i skręcające w prawo, pozostałe linie będą zatrzymywać się na nowym przystanku przy Al. Matki Bożej Fatimskiej.

Nowy przystanek będzie również ujęty jako przystanek dodatkowy na trasach linii jadących od strony ulicy Krzyskiej i Marszałka, tj. linii 6, 206 oraz 10, 213, 222 i 229.

 

 











ePuap

© Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie
Administracja serwerem Inetive.pl